2005

2005. gada 19. septembris „Neatkarīgā Rīta Avīze”
(rubrika: īsumā)

– Liepājā atjauno tramvaja parku. Naktī uz piektdienu, 16. septembri, ar prāmi no Rostokas uz Liepāju atceļoja divi no četriem jaunajiem tramvaja vagoniem, ar ko tiek atjaunots SIA «Liepājas tramvajs» tramvaju parks. Otri divi no Vācijā iegādātajiem tramvaja vagoniem atceļos šonedēļ. Visi četri Vācijā iegādātie vagoni ražoti deviņdesmitajos gados, taču ir labāki par daļu patlaban Liepājā kursējošo, jo ekspluatēti labākos apstākļos, turklāt pirms trim gadiem tramvaja vagoniem veikts kapitālais remonts, kā rezultātā tie ir labā tehniskā kārtībā. Vagonu iegāde un transportēšana pašvaldībai izmaksāja 150 000 eiro.
(...)

Ita Cērmane

 

2005. gada 11. novembris „Latvijas Avīze”
Liepājā jauni tramvaji

Liepājā nupat sākuši kursēt četri jauni tramvaji. SIA «Liepājas tramvajs» tos iegādājās Erfurtē, Vācijā, un pa jūras ceļu atgādāja uz Liepāju. 
Tramvaji nenāk tieši no rūpnīcas – tie lietoti jau gadus desmit, taču pēc Vācijā veiktā kapitālā remonta ir ļoti labā tehniskā stāvoklī. Kā pārliecinājāmies, arī vagonu saloni ir ļoti labi saglabāti un izskatās kā jauni. 
Visi četri tramvaji Liepājas pašvaldībai izmaksāja tikai Ls 105 000. Tas ir ļoti lēti, uzskata uzņēmuma direktors Aigars Puks, jo viens jauns tramvajs maksā ap Ls 700 000, bet viena «Liepājas tramvaja» rīcībā esošā vecā tramvaja modernizācija – ne mazāk par Ls 210 000. A. Puks sola, ka iegādātie tramvaji bez problēmām kalpos vel vismaz desmit gadus. Uzņēmumam patlaban pieder 21 tramvajs. 
SIA «Liepājas tramvajs» vienīgais īpašnieks ir Liepājas pašvaldība, tāpēc biļešu cenas Liepājas tramvajā ir lētākās valstī – tikai desmit santīmi. Tiesa, A. Puks ir pārliecināts, ka jau nākamgad biļešu cena jāpaaugstina. Iepriekšējo reizi tas darīts gandrīz pirms desmit gadiem – 1996. gadā.

Sarmīte Pujēna