2010

2010. gada 28. septebris "liepajniekiem.lv"
Uzņēmumam „Liepājas tramvajs” šodien aprit 111.jubileja

28. septembris tiek uzskatīts par uzņēmuma „Liepājas tramvajs” dzimšanas dienu. Vēsturiskais datums ir 14. septembris, kas pielāgots mūsdienu kalendāram. 111. dzimšanas dienu uzņēmums sagaida, plānojot tramvaja līnijas pagarināšanas projektu no Klaipēdas ielas līdz Ezerkrastam, kā arī esošo nolietojušos sliežu ceļa posmu rekonstrukciju. „Esam Liepājā viens no vecākajiem uzņēmumiem, kas turpina darboties un nu arī pieredzēs savu pirmo atjaunošanos un darbības paplašināšanu, kopš neatkarības atjaunošanas,” gandarījumu pauž uzņēmuma vadītājs Aigars Puks. „Pa šiem 111 gadiem nav mainījies ne mūsu uzņēmuma darbības princips – esam pilsētai svarīga pakalpojuma sniedzēji, ne izveidošanas mērķis – ērti un ātri šķērsot pilsētu, nogādājot iedzīvotājus uz darba vietām, uz mājām, uz izglītības iestādēm un citur.” „Šis ir ilgi lolots sapnis – attīstīt tramvaja satiksmes infrastruktūru. Līdz ar to pirmo reizi šajā gadsimtā Baltijas valstīs vecākā elektriskā tramvaja līnija, kas ir viena no Liepājas vērtībām, piedzīvos nozīmīgus uzlabojumus,” gandarījumu izsaka Domes priekšsēdētājs vietnieks Gunārs Ansiņš. Tramvaju līnijas pagarināšana paplašinās šā videi draudzīgā satiksmes līdzekļa apkalpes teritoriju, radīs priekšnosacījumus ērtākai un ekonomiski izdevīgākai sabiedriskā transporta funkcionēšanai un uzlabos vidējo reisa satiksmes ātrumu. Būvniecības darbi Liepājā varētu sākties 2011.gada pavasarī. Investīciju programma ietver tramvaja līnijas pagarināšanu par 1,6 kilometriem divvirzienu sliežu ceļa izbūvi aptuveni 3,2 kilometru garumā, kā arī tramvaju līnijas sliežu ceļu kritisko posmu rekonstrukciju visā esošās līnijās garumā un vilkmes apakšstacijas izbūvi. Liepājā tramvajs sāka kursēt jau no 1899. gada septembra. Tā ir vecākā tramvaja līnija Baltijā. Maršruta līnijas kopgarums šobrīd ir 6,9 kilometri. Tas savieno Liepājas ģeogrāfiski centrālajā daļā esošo Jaunliepāju (Liepājas Metalurga rajonu) ar Dienvidrietumu mikrorajonu, pa ceļam šķērsojot daļu pilsētas centra un pietuvojoties Jūrmalas parka rajonam Vecliepājā. Visa maršruta izbraukšana vienā virzienā aizņem vidēji 24 minūtes. Kopā uz Liepājas tramvaja maršruta darbojas 28 pieturas. Pa 14 katrā virzienā.

Zane Ģirne Liepājas pilsētas Domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja
http://liepajasblogs.lv/uznemumam-%E2%80%9Eliepajas-tramvajs%E2%80%9D-sodien-aprit-111-jubileja/http://www.liepajniekiem.lv/lat/zinas/sabiedriba/2010/09/28/uznemumam--liepajas-tramvajs--sodien-aprit-111-jubileja/

2010. gada 25. maijs „Dienas Bizness”
Liepāja gatava attīstīt tramvaja satiksmi

Liepāja jau tuvāko divu mēnešu laikā gatavojas iesniegt projekta pieteikumu konkursam par līdzfinansējuma saņemšanu tramvaja līnijas pagarināšanai. Valdības sēdē 25. maijā atbalstīta projekta ideja.

Ministru kabinets sēdē otrdien, 25. maijā, uzklausīja Satiksmes ministrijas ziņojumu par tramvaju līniju rekonstrukcijas un būvniecības nepieciešamību Liepājā un Daugavpilī. Ja dokumentācijas izskatīšanu nekavēs kādi neparedzēti šķēršļi, tad būvniecība sāksies jau 2011. gadā, informē Liepājas dome. Valdība izskatīja uzņēmuma Liepājas tramvajs sagatavoto īstermiņa un ilgtermiņa investīciju programmu. Īstermiņa programmas mērķis ir izveidot tramvaju līnijas pagarinājumu 1,7 km garumā un rekonstruēt esošā sliežu ceļa kritiskos posmus.
Īstermiņa investīciju programmas realizēšanai nepieciešamais finansējums ir 11,01 miljons latu. Savukārt ilgtermiņa investīciju programma paredz perspektīvā tramvaju līnijas pagarinājumu līdz Ziemeļu priekšpilsētai un Dienvidu kapiem, un šai programmai nepieciešamais finansējums ir 47,31 miljons latu. Satiksmes ministrija (SM), vērtējot Liepājas tramvaja sagatavotās investīciju programmas, secinājusi, ka pārvadāto pasažieru skaits tramvajā Liepājā ieņem nozīmīgu vietu sabiedriskā transporta sistēmā. Liepājas tramvaja līniju attīstības projekta īstenošanas laikā tiks izveidotas jaunas darba vietas būvdarbu un rekonstrukcijas darbu izpildei. Lai gan šīs darba vietas nebūs ilgtermiņa, projekta īstenošanas īstermiņa programma veicinās tramvaju infrastruktūras turpmāko attīstību, kas savukārt radīs jaunas darba vietas tuvākajā nākotnē, norāda pašvaldība.
"Dienas Bizness" jau rakstīja, ka Ministru kabinetam (MK) būs jālemj par MK noteikumu apstiprināšanu, kas pavērs ceļu tramvaju satiksmes attīstībai Liepājā un Daugavpilī. Naudu tramvaja līnijas pagarināšanai paredzēts piešķirt no ES struktūrfondu aktivitātes Publiskais transports ārpus Rīgas.
Pilsēta potenciālās tramvaja līnija galapunkta vietā 2008. gadā atpirka no privātīpašnieka  īpašumu par 120 tūkstošiem latu, ievērojami pārsniedzot tirgus cenu, iepriekš norādīja eksperti.

Vēsma Lēvalde.