2011

2011. gada 2. marts "liepajniekiem.lv"
Tramvajs padodas inflācijai

No 1. aprīļa Liepājas tramvajā biļešu cena būs paaugstināta: kioskā biļete maksās 30 santīmu, pie tramvaja vadītāja – 35 santīmus. Pašlaik vēl iespējams braukt tramvajā par 25 santīmiem. "Galvenais iemesls, kādēļ ceļam cenu, ir elektrības tarifu pieaugums. No 1. aprīļa ar vecajām biļešu cenām vairs nevaram izvilkt. Arī visas citas izmaksas ir pieaugušas – divu gadu laikā pievienotās vērtības nodokļa likme sabiedriskajiem pārvadājumiem palielinājusies no 5 līdz 12 procentiem, minimālā alga ir pieaugusi un citi izdevumi arī. Līdz šim mēģinājām iztikt no iekšējām rezervēm," teica pašvaldības SIA "Liepājas tramvajs" valdes loceklis Aigars Puks.

"Liepājas tramvajs" izlieto apmēram divus miljonus kilovatstundu elektrības gadā – patēriņš ir faktiski nemainīgs gadu gadā, jo reisu skaits un līnijas garums nav mainījies jau sen. "Liepājas tramvajs" šogad apsvēris pirkt elektrību no Igaunijas ražotājiem, tomēr cenu aptaujā igauņi piekāpušies "Latvenergo", pastāstīja A. Puks. Uzņēmumā apsvērts arī veikt energotaupības pasākumus tramvajiem, lai patērētu mazāk elektrības, bet aprēķināts, ka šo pasākumu izmaksas būtu neadekvāti augstas un attaisnotos "vairāk nekā divsimt gados". Ceļot biļešu cenas, uzņēmumā nekas cits nemainīšoties – ne algas, ne arī kas cits. Tramvaja vadītājs caurmērā nopelnot apmēram 350 latu uz papīra, un A. Puks uzsvēra – tas nebūt nav daudz. Sākoties krīzei, uzņēmumā arī netiek maksātas prēmijas.

"Trīspadsmit gadu laikā, kopš strādāju "Liepājas tramvajā", biļešu cenas ceļam trešo reizi. Ceru, ka šī ir pēdējā reize, kad to daru. No nākamā gada tarifus sabiedriskajā transportā rēķinās Pilsētas sabiedriskā transporta aģentūra," sacīja A. Puks.

Nora Driķe,

"Kurzemes Vārds"

http://www.liepajniekiem.lv/lat/zinas/sabiedriba/2011/03/02/tramvajs-padodas-inflacijai/

 

2011. gada 17. marts "liepajniekiem.lv"
Papildināts – Satiksmes ministrija apstiprina tramvaja līnijas pagarināšanu

Satiksmes ministrija apstiprinājusi projektu, kas ļaus uzlabot tramvaja infrastruktūru. Tiks izbūvēta jauna tramvaja līnija – esošās līnijas pagarinājums par 1,7 km līdz Ezerkrasta dzīvojamajam masīvam.

Plānots veikt arī esošās tramvaja līnijas atsevišķu posmu rekonstrukciju 0,6 km garumā. Iecerētās darbu izmaksas lēšamas 10,7 miljonu latu apmērā. Lielāko daļu no projekta attiecināmajām izmaksām segs Eiropas Reģionālā attīstības fonds (ERAF) – vairāk kā 7 miljonus latu. Ar līdzfinansējumu iesaistīsies projekta iesniedzējs SIA "Liepājas tramvajs".

Infrastruktūras uzlabošanas projekts apstiprināts ERAF 3.2.1.5 aktivitātē "Publiskais transports ārpus Rīgas", un ar detalizētāku apstiprinātā projekta informāciju var iepazīties Satiksmes ministrijas mājaslapā.

SIA "Liepājas tramvajs" valdes loceklis Aigars Puks informēja, ka pirms tiks izsludināts iepirkums par tramvaja līnijas pagarināšanas darbu veikšanu, vēl jāveic samērā liels darba apjoms. Pašlaik tiek izstrādāts darba uzdevums. Orientējošs iepirkuma izsludināšanas laiks, iespējams, varētu kļūt zināms nākamnedēļ.

Jau iepriekš ziņots, ka Satiksmes ministrija līdz pagājušā gada 17. decembrim ierobežotas projektu iesniegumu atlases veidā lūdza iesniegt projektu pieteikumu SIA "Liepājas tramvajs".

Ilze Eida,
Satiksmes ministrijas

Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja

http://www.liepajniekiem.lv/lat/zinas/bizness/2011/03/17/satiksmes-ministrija-apstiprina-tramvaja-linijas-pagarinasanu/