1984
1984. gada 6. janvāris „Komunists”
Huligāni aizturēti
(rubrika: milicijas hronika)
Tramvaja brauca četri pasažieri. Viens salauza kompostieri, otrs norāva sludinājumu, pārējie apmierināti smējās.
Pēc vagona vadītājas uzstājīgas prasības viņi no vagona izkāpa. Taču, kad tramvajs no gala pieturas atgriezās atpakaļ, uz sliedēm bija salikti akmeņi un dēļi. Sāka lidot akmeņi, divi logi tika izsisti.
Milicija huligānus aizturējusi un saukusi pie kriminālatbildības. Tie ir ražošanas apvienības „Baltija” strādnieki Dzintars Avotiņš un Einārs Pļehanovs, Romans Taure no 23. celtniecības pārvaldes un nekur nestrādājošais Aldis Bensons (Pīļu iela 19a).
P. Narūns
1984. gada 19. janvāris „Komunists”
Pietura, kuras vairs nav
(rubrika: no redakcijas pasta)
Kāpēc vajadzēja likvidēt tramvaja pieturu Rīgas un Jelgavas ielu krustojumā (pie Jaunliepājas tirgus)? Pieturas, kas bija derīga gandrīz četrdesmit gadu, pēkšņi vairs nav.
A. Didriksons
Pērn nodoti ekspluatācijā ātrgaitas tramvaja vagoni, tāpēc vajadzēja daļēji pārbūvēt tramvaja līniju, ka arī pieturas ar iekāpšanas un izkāpšanas platformām.
Rīgas, Jelgavas un Autoru ielu krustojums ir sarežģīts un transportu līdzekļu vadītājiem slikti pārredzams. Sakarā ar jauno tramvaja vagonu nodošanu ekspluatācijā pietura „Jelgavas iela” vēl vairāk pasliktināja krustojuma pārredzamību.
Pasažieru plūsmas apsekošana pierādīja, ka pieturas „Jelgavas iela” un „5. vidusskola”, starp kurām attālums ir tikai 120 metri, lietderīgi apvienot. Jaunā pietura „1905. gada iela” 85 metru attālumā no vecas pieturas „Jelgavas iela”) ļauj uzlabot redzamību Rīgas, Jelgavas un Autoru ielu krustojumā, samazināt pasažieru izkāpšanu uz Rīgas ielas brauktuves, pagarināt iekāpšanas platformu, attālināt pieturu no dzīvojamo namu logiem un ievērot tramvaja tehniskās ekspluatācijas noteikumus.
V. Belugins, Komunālās saimniecības pārvaldes priekšnieks
1984. gada 20. janvāris „Komunists”
(Foto pirmajā lappusē)
Jaunības, neizsmeļamās enerģijas un pieredzes savienojums – lūk, galvenais, kas nosaka jebkura darba kolektīva veiksmīgu darbu. Tramvaju pārvaldē to labi saprot. Šeit ar lielu cieņu izturas pret darba veterāniem, sirsnīgi uzņem iesācējus, rūpējas par viņu profesionāla līmeņa celšanu.
V. Šķilas attēlā – Tramvaju pirmrindas darbinieku grupa. Veterāni un jaunatne. Tramvaja vadītāja Vilonija Šupstika (attēlā pa labi) nostrādājusi kolektīvā jau vairāk nekā trīs gadu desmitus, viņas darba grāmatiņā ir daudz atzinību. Atslēdzniekam Arvīdam Gravam (pirmais no kreisās) apmēram tik pat ilgs darba stāžs pārvaldē. Viņš ir aktīvs racionalizators, uz viņa rēķina ne mazums ievesto tehnisko jauninājumu, kas deva ne mazu peļņu ražotnei.
Tramvaja vadītājas Mārīte Dūkupa (trešā no kreisās) un Aleksandra Gailīte (otrā no labās) nostrādājušās pārvaldē attiecīgi 12 un 19 gadus. Par viņām var dzirdēt tikai labus vārdus. A. Gailīte jau otro reizi pēc kārtas ievēlēta par pilsētas padomes deputāti, piedalās sociālistiskās likumības un tiesiskās kārtības komisijas darbā. Savus sabiedriskos, kā arī ražošanas pienākumus viņa veiksmīgi izpilda. Pašreiz viņa uz laiku veic satiksmes meistara pienākumus.
Elektromontieri Pēteris Anis (otrais no kreisās) un Jānis Tihonovs (trešais no labās), neskatoties uz gadu starpību, ir iesācēji. Abus raksturo pozitīvi, viņi strādā apzinīgi.
1984. gada 7. februāris „Komunists”
VAI ziņo
(…)
Vēl gadās arī sadursmes, braucot atpakaļgaitā. Piemēram, 22 janvārī punkta 11.8 prasības pārkāpa tramvaja vadītājs Arnolds Ensons, viņam uzlikts administratīvais sods. Šķērsot krustojumu pie sarkanās gaismas mēģināja GAZ-53 šoferis Doms Šimkus („Zapribsbit”), sekoja sadursme ar tramvaju.
(…)
1984. gada 21. marts „Komunists”
VAI ziņo
(…)
1. marta pulksten 11.40 Klaipēdas ielā ar tramvaju saduras VAZ-2101, ko vadīja Jānis Kalns (Palangas ielā 4). Viņš taču nevarēja nezināt, ka šajā situācijā – nogriežoties pa kreisi – šoferim uzlikts par pienākumu dot ceļu tramvajam, kas brauc tajā pašā virzienā taisni. Atliek cerēt, ka J. Kalns ir sapratis savu kļūdu un turpmāk būs daudz piesardzīgāks.
(…)
1984. gada 13. jūnijs „Komunists”
VAI ziņo
(…)
23. maija K. Valdemāra un 25. oktobra ielu krustojumu pie sarkanas gaismas bija mēģinājusi šķērsot tramvaja vagona vadītāja Lidija Galdika. Tas izraisīja sadursmi ar automobili UAZ-452, kuru šoferis guva miesas bojājumus.
(…)
1984. gada 1. augusts „Komunists”
Tālu no saviem cehiem
(rubrika: stiprināt disciplīnu – katra pienākums!)
Reportāža par reidu, kura gaitā atklājas nepievilcīga aina un tika aizturēts ne mazums dzērāju, slaistu un dīkdieņu.
Ja jautāsit, kāpēc citreiz ilgi jāgaida tramvajs, jums nosauks ne mazāk par desmit iemesliem: iekārta novecojusi, trūkst rezerves daļu, kvalificētu kadru pamaz utt. Bet ziniet, ka ir vēl viens iemesls – zema darba disciplīna.
Dienā, kad milicijas darbinieki veica kārtējo operāciju „Profilakse”, tramvaja pārvaldes remonta ceha elektriķis Vilnis Jurkovskis pulksten 8.30 atradās pie alus kioska Jaunliepājas tirgū. Bet viņam taču šajā laikā bija jānovērš tramvaja vagonu bojājumi.
V. Jurkovskis itin mierīgi dzēra alu kopa ar metālizstrādājumu rūpnīcas „Liepāja” otrā ceha strādniekiem Vladimiru Kiseļovu un Sergeju Lomtinu. Kādā veidā šie vīri nokļuva tik tālu no sava ceha, lai paskaidro viņu vadītāji.
(...)
1984. gada 9. augusts „Komunists”
Pieturas jānosauc
(rubrika: no redakcijas pasta)
Pilsētas autobusos un tramvajos ir ierīkoti skaļruņi pieturu paziņošanai. Diemžēl vadītāji ļoti reti tos izmanto.
I. Zujāns
(...)
Tramvaja pārvaldes atbilde: Vēstule izskatīta ražošanas apspriedē. Satiksmes dienesta meistaram ir aizradīts par vadītāju darba uz līnijas nepietiekamu kontroli. Gatavojamies nomainīt tās skaņu pastiprinošās ierīces, kas izgājušas no ierindas.
1984. gada 23. augusts „Komunists”
Atbildēt nācās savos cehos
(rubrika: atgriežoties pie publicētā)
(…)
Reida laikā milicijas darbinieki aizturēja tramvaja depo elektriķi V. Jurkovski. Tā vietā, lai remontētu vagonu elektroiekārtu, viņš Jaunliepājas tirgū darba laikā dzēra alu.
„Minētais fakts apspriests depo arodgrupas sapulcē”, mums raksts Tramvaja pārvaldes priekšnieks J. Mackēvičs. „Vainīgajam izteikts sabiedrisks nopēlums. Ar pavēli viņam noņemta prēmija par augustu. Maiņu meistariem, ka arī brigadieriem uzdots stingri kontrolēt darba laika izmantošanu viņiem uzticētajos iecirkņos. Administrācija izsaka pārliecību, ka turpmāk šādi gadījumi neatkārtosies.”
(...)
1984. gada 23. oktobris „Komunists”
VAI ziņo
(…)
3. oktobrī pulksten 14.50 K. Valdemāra un rakstvežu ielu krustojumā ieskrēja stabā un pakrita zem tramvaja 8. skolas 2. klases audzēknis Juris Vilpors. Zēns guva galvas smadzeņu satricinājumu.
(…)
1984. gada 1. novembris „Komunists”
Atgadījums tramvajā
(rubrika: no redakcijas pasta)
11 oktobrī publicētajā vēstuļu apskatā izlasīju Autobusu parka direktora R. Embutnieka atbildi „Vai jāaizstāv?”. Arī es uzskatu, ka bezbiļetniekus nevajadzētu aizstāvēt.
Autobusos un tramvajos bieži vien nākas novērot, ka daži pasažieri dīvainas aizmāršības dēļ nekompostrē braukšanos talonus. Visbiežāk tie ir iereibuši cilvēki.
Pastāstīšu par kādu atgadījumu. Nesen Gāzes saimniecības pārvaldes kārtības sargs Arturs Rieksts brauca tramvajā. Tobrīd kontroliere pārbaudīja biļetes. Kāds no pasažieriem, jūtami iereibis, neuzrādīja biļeti, soda naudu maksāt atteicās un pat pagrūda kontrolieri.
Kārtības sargs nogādāja pārkāpēju mūsu štābā. Tas bija Pāvels Matjugovs no 17. jūnija ielas 4 – 46. Arī štābā viņš atsacījās maksāt soda naudu, rupji lamājās. Žūpu nācās nogādāt medicīniskajā atskurbtuvē.
Pret „zaķiem” autobusos un tramvajos ir jācīnās, bet nevis jāaizstāv tos.
F. Domarevs, 6. mikrorajona brīvprātīgo kārtības sargu štāba priekšnieks
1984. gada 5. decembris „Komunists”
VAI ziņo
(…)
15. novembrī pulksten 21.40 Brīvības ielā sliežu ceļu pirms braucoša tramvaja mēģināja šķērsot Mihails M., būdams alkohola reibumā. Viņš tika notriekts un no gūtajām traumām nomira.
(…)