1991
1991. gada 8. janvāris „Kurzemes Vārds”
Cik maksas brauciens?
Par autobusa un tramvaja biļešu jaunajām cenām
Pilsētā jau sen runa par gaidāmo tarifa paaugstināšanu braucieniem autobusos un tramvajos. Jo izdevumi ritošā sastāva ekspluatācijai aug un ienākumi tos nesedz. Lēmumu par jaunajiem tarifiem droši vien pieņems pilsētas Padomes sesija, kas gaidāma šomēnes. Bet pirmajā lasījumā šo problēmu vienā no savām pēdējām sēdēm Izskatīja Pilsētas valde.
Priekšlikumi patlaban ir Šādi: autobusu talonam jāmaksā 20 kapeikas, tramvaja – 15. Pie kam jāuzsver, ka tramvajnieki bijuši visai pieticīgi. Pēc aprēķiniem brauciens lajā transporta līdzeklī ir 16 – 17 kapeikas. Bet vajadzīga vēl arī peļņa. Kā gan citādi varēs eksistēt pārvaldes kolektīvs? J990. gadā tramvajnieki no pilsētas budžeta saņēma vairāk neka 400 tūkstošus rubļu dotāciju. Pusmiljons būs nepieciešams viņiem arī šogad. Bet pilsētas budžets, kurš veidojas pašlaik, nespēs apmierināt ļoti daudzus prasītājus. Vai šādos gadījumos varēs atrast šo pusmiljonu? Un, ja arī atradīs, vai deputāti piekritīs atdot to tramvajam? Un, ja šī summa nebūs piešķirta, vai mēs piekritīsim maksāt 20 kapeikas arī par braucienu tramvajā. Vai nesamazināsies pie tam pārvadājumu skaits? Vai nepalielināsies «zaķu» skaits, ko pat šodien nevar aprēķināt? Kurš var dot šajā jautājumā jēdzīgu padomu? Lai gūtu pilnīgāku priekšstatu par problēmas mērogiem, minēsim vēl divus skaitļus. Ja brauciena maksu tramvajā atstāj iepriekšējā tarifa līmenī, tad nepieciešamai dotācijai gadā jābūt viens miljons 600 tūkstoš rubļu. Būtu labi nepaaugstināt maksu arī par braucienu autobusā. Taču tad dotācija abu mūsu pilsētas transporta veidu uzturēšanai jau sasniegs 4,5 miljonus rubļu. Nevajag aizmirst, ka ienākumi pilsētas budžetā visdrīzāk gan samazināsies. Pie kam likvidējas visi centralizētie fondi, tātad rēķināties ar palīdzību no ārienes nevar, un ja aizvien lielākos izdevumus sadala līdzīgi uz katru liepājnieku, tad iznāk 45 rubļi, nerēķinot, protams, ka talonus par veco cenu katrs pirks par savu naudu...
Jaunie tarifi paredz dažus atvieglojumus tiem, kuri izmantos mēneša braukšanas biļetes. To maksas pieaugums nedaudz atpaliek no tarifu likmēm par vienu braucienu: 3,75 rubļu vietā – 10 rubļi, 4,50 – 12, 1,50 vietā – 3 rubļi.
Analizējot apstākļus, izpaužas arīciti aspekti. Ir paredzēts, piemēram, apspriest jautājumu par tramvaja līnijas izbūvēšanu līdz Ezerkrastam, kas palielinās pārvadājamo pasažieru skaitu un arī ienākumus. Vēl paredzēts atgriezties pie konduktoru izmantošanas. Taču pilnībā un nekavējoties tas grūtības neatrisinās. Lūk, kāds uzdevums. Un bez sāpēm atrisināt to, šķiet, nevar.
Kirils Bobrovs
1991. gada 26. janvārī „Kurzemes Vārds”
Par pilsētas transporta tarifiem
XX sasaukuma pilsētas padomes sestā sesija
Aizvakar notika pilsētas padomes kārtējās sesijas pirmā sēde, kur vajadzēja apspriest vairākus atbildīgus lēmumus. Darba kārtībā iekļauti šādi jautājumi – pilsētas budžeti 1991. gadam, attiecīgais ekonomiskā! un sociālās attīstības plāns, vairāki Informatīvi un organizatoriski jautājumi.
Pie Pilsētas valdes Sociālās aizsardzības nodaļas vadītājas A. Barčas priekšlikuma tika nolemts pārtraukt sesiju, lai palīdzētu sakaru nodaļu darbiniekiem naudas apmaiņā. Deputāti no pulksten 12 līdz 18 kopē ar pastniekiem apstaigāja tos pensionārus un invalīdus, kuri nespēj stāvēt garajās rindās, kas izveidojās Sakaru mezgla un Krājbankas slikta darba dēļ pirmajā naudas apmaiņas dienā. Starp citu, pēc šīs akcijas deputāti nopietni kritizēja Sakaru mezgla vadību.
Kādi būs jaunie tarifi braukšanai tramvajā un autobusā, par kuriem jau sen rudi plītēti? Par to informēja Transporta un sakaru komisijas priekšsēdētājs V. Opšteins, Pilsētas valdos loceklis J. Ilenāns, kā arī Tramvaju pārvaldes priekšnieks J. Mackēvičs un Autobusu parka direktors R. Embutnieks. Savas piezīmes, priekšlikumus un replikas izteica deputāti M. Blūms, V. Vlasovs, A. Leinis, V. Kuzņecovs un citi. Tika runāts par cīņu pret tā dēvētajiem «zaķiem», par slikti organizēto kontroles dienestu, pārtraukumiem satiksmē, jaunu tramvaju maršrutu nepieciešamību, par to, ka pilsētas autobusu maršruti darba rezultātu dēļ rajonā ir nerentabli, par pasažieru kategorijām, kam ir atvieglojumi...
Pieņemts šāds lēmums. No 1. februāra brauciens autobusā un tramvajā maksās vienādi – 15 kapeikas. Mēneša biļetes cena – 8 rubļi, pensionāriem un invalīdiem – 5 rubļi, skolēniem – 3 rubļi. Jāuzsver, ka taloni un biļetes abiem transporta veidiem nebūs kopēji. Maksa par braukšanu maršruta taksometros, neraugoties uz priekšlikumiem par tās paaugstināšanu, atstāta 50 kapeiku apmērā, kā tas bija noteikts republikā. Sesija pieņēma lēmumu ar 78 balsīm, 6 bija pretī un 9 atturējās.
(...)
Kirils Bobrovs
1991. gada 31. janvāris „Kurzemes Vārds”
(Sludinājums)
Tramvaju pasažieru ievērībai!
Saskaņā ar Liepājas pilsētas Tautas deputātu padomes 1991. gada 24. janvāra sesijas lēmumu, no 1. februāra izmainīta braukšanas maksa tramvajos.
● Braukšanas maksa tramvajos 15 kapeikas.
● Mēnešbiļešu cena tramvajos: skolēniem – 3 rubļi., pensionāriem un invalīdiem – 5 rubļi., pārējiem – 8 rubļi.
Skolēniem mēnešbiļete derīga tikai kopā ar skolēna apliecību. Pensionāriem mēnešbiļete derīga tikai kopā ar pensijas apliecību, invalīdiem kopā ar invaliditātes apliecību.
Mēnešbiļetes var iegādāties Tramvaju pārvaldes kasē, tramvajos, kā arī Preses apvienības kioskos. Mēnešbiļete derīga uz tās norādītā mēneša visām dienām.
● Uzņēmumi un iestādes mēnešbiļetes var iegādāties ar pārskaitījumu Tramvaju pārvaldē (cena 8 rubļi.).
● Braukšanai tramvajā derīgi tikai tramvaju taloni un tramvaju mēnešbiļetes.
● Līdzšinējie braukšanas maksas atvieglojumi atsevišķām pasažieru kategorijām saglabājas.
1991. gads 7. marts „Kurzemes Vārds”
Kontroliera presings
5. februārī pulksten 11.15 iekāpu tramvajā pie stacijas, kompostrēju taloniņu. Pirms pieturas Līvas laukumā pienāca biļešu kontrolieris. Man tika paziņots, ka talons neesot īstais. Tālāk sekoja tiranizēšana visu cilvēku klātbūtnē, nelīdzēja ne mans goda vārds, ne taisnošanās, ka bez biļetes nekad neesmu braukusi. Man pateica, ka ārā es netikšot, kamēr nesamaksāšot soda naudu. Dabūju braukt līdz galapunktam Klaipēdas ielā. Presings iedarbojās, un jau biju ar mieru maksāt pieprasītos desmit rubļus soda, kad kontrolieris pateica, lai maksāju piecus rubļus un kāpjot ārā.
Varbūt maldos, bet tai brīdī man kļuva skaidrāka šī cilvēka darbošanās. Nolēmu nepadoties, rādīju «nelaimīgo taloniņu», cipars 17 uz tā bija mazliet neskaidrs, taču salasāms. Beidzot kontrolieris man piekrita. Es drīkstēju izkāpt.
Šī raksta nekad nebūtu, ja cilvēks, kas bija iejuties kontroliera loms, būtu pateicis brīnumvārdiņu «atvainojiet». Es taču saprastu, ka viņš mazliet pārcenties, savu pienākumu pildot. Un aizmirstu savas trīcošās kājas un drebošās rokas, arī piešķirto «negodīgās pilsones» statusu.
Lai neaizvainotu visu kontrolieru cunfti (apliecību redzēju, taču uzvārdu nepaspēju izlasīt), aprakstu šī cilvēka ārieni: neliela auguma, ap 30 gadiem, plecīgs, tumšbrūni mati, runā latviski.
Necilie vārdiņi «lūdzu», «paldies», «atvainojiet» spēj darīt brīnumus cilvēku attiecībās. Kā gribētos izsvītrot no mūsu dzīves rupjību, neiecietību, negodīgumu, varas demonstrēšanas kāri! Pagaidām neizdodas.
G. Vite
1991. gads 20. marts „Kurzemes Vārds”
VAI Ziņo
(...)
7. februārī ap pulksten vieniem naktī Klaipēdas ielā iepretim 92. mājai tramvajs uzbrauca uz sliedēm guļošajai pilsonei F. No iegūtajām traumām viņa nomira.
(...)
1991. gada 16. aprīlis „Kurzemes Vārds”
Tramvajs kursēs līdz ezeram
Ja neiekļausimies grafikā – maksāsim sodu
Tagad, kad ieviesta tīri pieklājīga braukšanas maksa, pasažieriem taču tiesības prasīt arī regulāru un ērtu satiksmi pilsētā. Par tramvajnieku darba ikdienu un nākotnes nodomiem stāsta Liepājas Tramvaju pārvaldes galvenais inženieris V. Bībers.
– Mūsu pārvalde ir samērā vecs uzņēmums. Pagājušajā gadā atzīmējām 90. gadadienu, kopš pilsētā sāka kursēt elektriskais tramvajs. Kolektīvā strādā apmēram 100 cilvēku. Gadā pārvadājam ap 15 miljoniem pasažieru, Izmantojam Cehoslovakijā ražotus vagonus. Pēdējos septiņus saņēmām 1985. gadā. Ilgus gadus uzņēmums strādāja ar dotāciju. Pēc braukšanas maksas palielināšanas šā gada februārī uzņēmums kļuva rentabls. Negribam piekrist Pilsētas valdei, kura uzskata, ka mēnešbiļete strādājošiem pensionāriem tāpat kā nestrādājošiem pensionāriem jāpārdod par 5 rubļiem. Arī Rīgā tā nav. Esam aplēsuši, ka uzņēmums tikai tamdēļ gadā zaudē ap 12tūkstošiem rubļu.
Sakarā ar braukšanas tarifa paaugstināšanu krietni vien palielinājies bez maksas braucošo «zaķu» skaits. Varbūt, ka vēl ne visi zina, ka par šo pārkāpumu jāmaksā līdz 10 rubļu soda nauda. Sakot ar aprīli, negodīgos pasažierus bez līdzšinējiem kontrolieriem noskaidrot mums palīdz arī kārtības policijas viri.
Tramvajnieku normāls, ritmisks darbs daudzējādā ziņā atkarīgs no kadriem, kā arī no tramvaja vagonu un sliežu ceļa tehniskā stāvokļa, nodrošinājuma ar rezerves daļām. Tās republikas Satiksmes ministrija, kuras ietvaros strādājam kopš pagājušā gada, iepērk Cehoslovakijā. Ja līdz 1989. gadam mums rezerves daļas piešķīra par 54 tūkstošiem invalūtas rubļu, tad pērn šī summa jau bija samazinājusies līdz 27 tūkstošiem. Lūk, galvenais iemesls, kādēļ remontu laikā ne vienmēr savu laiku nokalpojušās detaļas iespējams nomainīt ar jaunām, kā to prasa noteikumi. Bet maršrutā šādi «saķīlēta» elektroiekārta biežāk iziet no ierindas. Arī šogad līdz šim vēl neesam saņēmuši neko. Tādos apstākļos strādājot, grūti garantēt tramvaju ritmisku, bezavāriju darbu. Nesen noslēdzām līgumu ar Liepājas Pilsētas valdes Komunālo un sociālās saimniecības nodaļu par tramvaju kustības regularitāti, kas nedrīkst būt zemāka par 97 procentiem. Tas nozīmē, ka darbadienās, kad kursē 9 vagoni, intervāliem starp tramvajiem jābūt 6 minūtēm, sestdienās un svētdienās, kad vagonu uz līnijas k mazāk, attiecīgi 8 un 12 minūtēm. Pieļaujama arī nosebošanās no grafikā noteiktā intervāla par 2 minūtēm vai tā apsteigšana par 1 minūti. Tāpat paredzēta bojātā vagona nomaiņa uz līnijas laikā, kas nepārsniedz 45 minūtes. Par neiekļaušanos augstākminētajos rādītājos, par katra procenta desmitdaļu maksāsim soda naudu.
Pērn kustības regularitāte bija 97,5 procenti, bet šā gada pirmajā ceturksnī – 98,2 procenti. Piebildīšu, ka regulāru tramvaju kustību diemžēl traucē satiksmes līdzekļu izraisītās avārijas, nelaimes, kas notiek uz sliežu ceļiem, kad apstākļu noskaidrošanai jāgaida autoinspekcija vai jāsniedz medicīniskā palīdzība.
Pagājušajā gadā tramvaju vadītājiem paaugstinājām stundu tarifa likmes. Tas sekmēja kadru nostiprināšanu. Stabilāku darbu veicina arī tas, ka pie mums strādā 10 alternatīva dienesta puiši. Tagad spēsim atjaunot sliežu ceļu remontbrigādi, kurā bija palikuši tikai divi strādnieki. Divdesmitā gadsimta sākumā celts, nolietots ir mūsu vagonu depo, tas neatbilst šodienas prasībām. Sājā sakarībā iekārtojām divus jaunus iecirkņus riteņu bandāžu un ratiņu remontam. Braucot garām Tramvaju pārvaldei, būsit ievērojuši sarkanu ķieģeļu jaunceltni. Tur iekārtosim darba telpas dispečeriem.
Diemžēl vēl joprojām mūsu darbu traucē neapzinīgi cilvēki, pusaudži, jaunieši, kas barbariski bojā vagonu iekārtojumu – ja vien neredz citi cilvēki, plēš un dauza visu. Lūk, piemērs. 3. aprīlī vēla vakara stundā, kad pasažieru pavisam maz, ar kāju spērieniem tika sabojāti piekabes vagona griesti. Bojāti nereti tiek arī sēdekļi, izsisti logi. Bet vagonam jākalpo 18 gadus.
Nobeigšu tomēr ar optimistiskāku domu. Šogad pabeigsim projekta dokumentācijas izstrādāšanu jaunam tramvaja līnijas atzarojumam, kas virzīsies no Dienvidrietumu mikrorajona pa Vaiņodes ielu gandrīz līdz pašam Liepājas ezera krastam. Tas, protams, atslogos autobusu, kas kursē šajā virzienā. Uzsākts tādēļ liels, apjomīgs darbs. Ja apstākļi būs labvēlīgi, atzarojuma celtniecību, kura garums 1,2 km, uzsāksim jau nākošgad.
Perspektīva esam iecerējuši vagonu vadītāju kabīnēs uzstādīt rācijas sakaru uzturēšanai ar kustības dispečeru.
Pirmo reizi pārvaldes pastāvēšanas laikā esam uzsākuši celt saimnieciskā kārtā 17 dzīvokļu māju Klaipēdas ielā. Arī to ceram nodot ekspluatācijā nākošajā gadā.
Pierakstīja Imants Brancis
1991. gads 18. aprīlis „Kurzemes Vārds”
(Sludinājums)
Cienījamie tramvaja pasažieri!
Pārvadājumu drošības uzlabošanas nolūkā tiek pārtraukta talonu unmēneša biļešu pārdošana tramvaja vadītāja kabīnē. Lūdz savlaicīgi iegādāties braukšanas biļetes Preses apvienības kioskos un veikalos.
1991. gads 10. maijs „Kurzemes Vārds”
(rubrika: Liepājas jaunumi)
Uzklausījusi Tramvaju pārvaldes un Autobusu parka vadītājus, Transporta un sakaru deputāta komisija konstatējusi, ka nepieciešams ieviest vienotu mēneša braukšanas biļeti. Priekšlikumu nodos izskatīšanai gaidāmajā pilsētas Padomes sesijā.
1991. gads 15. maijs „Kurzemes Vārds”
„Zaķis” pret paša gribu
no redakcijas pasta
Tramvaju pārvalde, piecas reizes paaugstinot braukšanas maksu, aizmirsa par pasažieru apkalpošanas uzlabošanu. Agrāk, līdz cenas paaugstināšanai par braukšanu, katrs godīgs pasažieris vajadzības gadījumā varēja tramvaja braukšanas talonus iegādāties pie tramvaja vadītāja. Bet pēc cenas paaugstināšanas šī iespēja pasažieriem tika liegta.
Katram no mums gadās, iebraucot no laukiem, no citas pilsētas, vēlā vakara vai agrā rīta stundā pienākt pie tramvaja pieturas un tikai tad konstatēt, ka tramvaja talonu nav. Kur lai iegādājas talonus agra rītā vai vēlā vakarā? Bet dienas laikā ejam pa pilsētu, meklējot atvērtus kioskus... Bet ne vienmēr tas izdodas. Tātad, pateicoties «uzlabotai» pasažieru apkalpošanai, cilvēks nav tiesīgs Izmantot tramvaju. Jā, vadoties no Tramvaju pārvaldes vadītāju izpratnes, tad biļešu cenu paaugstināšana neuzliek viņiem pienākumu uzlabot pasažieru apkalpošanu.
Antoņēvičs, Meža ielā 31b – 38
1991. gads 12. jūnijs „Kurzemes Vārds”
(rubrika: no ceļu milicijas materiāliem)
(...)
Avārijās aizvien biežāk tiek iesaistīts tramvajs. Jūnijā tas noticis trīs reizes, turklāt vienā avārijā vainīgs tramvaja vadītājs.
(...)
1991. gada 13. jūnijs „Kurzemes Vārds”
Piešķirti 1,2 miljoni...
Intervija. Rezultāti nav apkopoti
[Intervija ar Pilsētas valdes Komunālās saimniecības nodaļas priekšnieku Genādiju Gusevu.]
(...)
– Mēs aizmirsām veltīt uzmanību tramvajam un autobusam...
– Ar Tramvaju pārvaldi un Autobusu parku arī pirmo reizi noslēgti līgumi. To mērķis ir panākt labāku apkalpošanu. Par nenotikušajiem reisiem šiem uzņēmumiem jāmaksā pilsētas budžetā soda nauda. Tramvajnieki jau izpelnījušies šādu soda naudu. Bet princips ir šāds: ja nenotikušo reisu skaits pārsniedz 3 procentos no to kopskaita, tad par katru 0,1 procentu no mēneša rezultātiem iekasē 50 rubļus.
(...)
Intervēja Kirils Bobrovs
1991. gads 12. jūlijs „Kurzemes Vārds”
(rubrika: Liepājas jaunumi)
Nesen no Tramvaju pārvaldes pieprasīji soda naudu par kustības grafika neievērošanu. Tagad ir runa par dotācijām – lai segtu zaudējumus, kādi radušies vēl janvārī sakarā ar aizkavēto pāreju uz jauniem tarifiem, kā arī izdevumus tilta slietu remontam, pārvaldei no pilsētas budžeta piešķirti 68,3 tūkstoši rubļu.
1991. gads 26. jūlijs „Kurzemes Vārds”
Hā! Hā! Hā!
Ērmīgais tramvajvagons, kur patlaban iekārtota kafejnīca, pēc pilsētas viesu domām, tomēr nekādi nesader ar patīkami atsvaidzināto Pētertirgus ēku. Mūsu mākslinieks tādēļ ierušinājis to pārvērst par otrreizējo izejvielu pieņemšanas punktu.
Tāda izkrāsota kaste –
Pētertirgum tā kā aste.
Rīvē kantes pilsētgodam,
Ja nav īstais vāciņš podam.
Leonida Sēlieša zīmējumi
1991. gads 17. augusts „Kurzemes Vārds”
(rubrika: Liepājas jaunumi)
Pilsētas valdē turpina reģistrēt liepājnieku sūdzības par pasažieru transporta darbu. Šomēnes ar tramvaju kustību bijis neapmierināts viens pilsētnieks, bet par nekārtībām autobusu satiksmē ziņojuši 14 pilsoņi. Visvairāk sūdzību ir par 8. un 9. maršruta autobusiem. Kā sodu par pirmajā pusgadā nenotikušiem reisiem Autobusu parks pilsētas budžetā iemaksājis 500 rubļu, savukārt Tramvaju pārvalde par reisu neregularitāti sodīta ar 3900 rubļiem.
1991. gads 19. septembris „Kurzemes Vārds”
(Sludinājums)
Pasažieru ievērībai!
No 21. līdz 29. septembrim sakarā ar tramvaja sliežu nomaiņu Brīvības ielā izmainīta autobusu kustība. Virzienā no centra autobusi brauks pa Zemnieku ielu ar pieturām «Dzelzceļnieku poliklīnika», «Firma «Liepājas labība», «Dzelzceļa pārbrauktuve». Virziena uz centru autobusi brauks pa Zemnieku, Grāvju, Brīvības ielām. Atcelta pietura «Zemnieku iela» pie tramvaja gala pieturas.
1991. gads 21. septembris „Kurzemes Vārds”
(Sludinājums)
Sakarā ar tramvaja tilta rekonstrukciju no 23. septembra pulksten 10 līdz. 25. septembrim pulksten 6 būs pārtraukta tramvaju satiksme.
1991. gads 26. septembris „Kurzemes Vārds”
(rubrika: Liepājas jaunumi)
Sakarā ar tilta rekonstrukciju vairākas dienas tramvajs nekursēja, bija paredzēts, ka satiksmi alaunos trešdien pulksten 6, taču tā nenotika. Izrādās – Zonālā mehanizācijas pārvalde un uzņēmuma «Montētājs» Liepājas ražotne darbus uz tilta gan iespēja veikt paredzētajā laika, taču pati Tramvaju pārvalde nepaguva laikus paveikt sliežu nomaiņu Brīvības ielā. Tramvaja satiksme tika atjaunota vakar pēcpusdienā.
1991. gads 2. oktobris „Kurzemes Vārds”
(rubrika: Liepājas jaunumi)
Pilsētas valde atkal sankcionējusi dotācijas izmaksāšanu Tramvaju pārvaldei. Šoreiz tā ir 30 tūkstoši rubļu un paredzēta darba algas paaugstināšanai. Vienlaikus no budžeta piešķirti papildu līdzekļi Dzīvokļu pārvaldei ekspluatācijas izdevumu segšanai.
1991. gads 3. oktobris „Kurzemes Vārds”
Nākošgad būs vairāk cīruļu...
Preses konference pilsētas valdes namā
(...)
Demmes kundze informēja arī par atsevišķu ministriju pašvaldībām nododamo īpašumu sarakstiem. Tirdzniecības ministrija pilsētai nodod bijušo Tirdzniecībai pārvaldi ar visiem tās uzņēmumiem un noliktavām, Enerģētikas ministrija – Siltumtīklu uzņēmumu, Komunālās saimniecības departaments – Autotransporta uzņēmumu, Dzīvokļu saimniecības ražošanas pārvaldi, Labiekārtošanas kombinātu, l/u «Liepājas zieds», 1. un 2. remonta un celtniecības iecirkni, Tehniskās inventarizācijas biroju, Ūdensvada un kanalizācijas saimniecības pārvaldi un viesnīcu «Līva», Arhitektūras un celtniecības ministrija – dzīvojamos namus, siltuma mezglus, atsevišķus ūdensvadus un citas komunikācijas. Papildus tam, pilsētas pašvaldība grib pārņemt savā īpašumā Tipogrāfiju, Liepājas teātri, Lietišķās mākslas vidusskolu un Mūzikas vidusskolu, furnitūras ražošanas apvienības «Arta», Liepājas rāvējslēdzēju rūpnīcu, ražošanas apvienības «Elektrons» Liepājas uzņēmumu, «Automotoservisu», autotransporta uzņēmumu «Ritums», Autobusu parku, Tramvaju pārvaldi, Lidostu un tās aģentūru, Augļu un dārzeņu bāzi, taras remonta uzņēmumu, Sīkvairumtirdzniecības veikalu, Liepājas pilsētas fiziskās kultūras un sporta nodaļu, Aviācijas sporta klubu un sporta biedrības «Daugava» manēžu, politehnikumu, arodvidusskolas, bijušās DC5AAF autoskolu, viesnīcu «Ezerkrasts», Liepājas sanatoriju, Dzelzceļa slimnīcu u. c. objektus.
(...)
Līvija Leine
1991. gads 4. oktobris „Kurzemes Vārds”
(rubrika: Liepājas jaunumi)
Tie, kuri brauc garām Tramvaju parkam, nevar neievērot šeit radušos skaistu, jaunu ēku. Tas ir dispečeru punkts. Šeit atradīsies arī telpas, kas paredzētas ražošanas, sadzīves un citiem sabiedriskajiem mērķiem. Taču. kā uzsvērauzņēmuma priekšnieks J. Mackēvičs, tas nav kantoris. Kooperatori uzcēla «namiņu» visai ātri, tas ir gandrīz jau gatavs.
1991. gads 16. oktobris „Kurzemes Vārds”
(rubrika: Liepajas jaunumi)
Tramvaju pārvalde Pilsētas valdei lūdz piešķirt dotācijas. Šoreiz lūgumu motivēja ar valdības lēmumu sakarā ar atvieglināmiem par braukšanu pilsētas transportā. Pēc iesniegtiem aprēķiniem turpmāk pārvaldei ik mēnesi vajadzēs papildu 5,4 tūkstošus rubļu, lai segtu izdevumus par studentu un skolēnu braukšanu un 3,3 tūkstošus rubļu par pensionāru braukšanu.
1991. gads 23. oktobris „Kurzemes Vārds”
Sadauzītās ceļa zīmes
Attēlā redzama vēl viena apgaismotā ceļa zīme – šoreiz kādam nav iepaticies tramvaju pieturas apzīmējums. Ja tā ciestu satrakotās stihijas rezultātā, tad izdevumi tās atjaunošanai būtu pamatoti. Bet ko darīt, ja skaidri redzam, ka tas izdarīts tīšuprāt?
Pilsētā arvien vairāk ceļa zīmju, kam nepieciešams remonts. Dažas salauztas pavisam. Atsevišķās vietās palikuši tikai balsta kāti. Ceļa zīmju atjaunināšana prasa neparedzētus Izdevumus, un iespējams, ka uzņēmums «Signāls», kas atbild par tām, pieprasīs papildu summas no pilsētas budžeta. Diemžēl «Melnajā dosjē» pagaidām nav manīti ziņojumi par šādu ļaunprāšu aizturēšanu.
B. Kirilovs, Andra Gertsona foto
1991. gads 23. oktobris „Kurzemes Vārds”
(Sludinājums)
Pasažieru ievērībai!
Tramvaju pārvalde atgādina, ka no 1991. g. 1. februāra tramvajos drīkst kompostrēt tikai tramvaju talonus. Autobusu taloni tramvajos nav derīgi.
No 1991. gada 1. oktobra, pamatojoties uz Ministru Padomes lēmumu «Par braukšanas maksas atvieglojumiem sabiedriskajā transportā ir noteiktas sekojošas pasažieru kategorijas, kuras tramvajos var braukt bez maksas:
● bāreņi un bez vecāku apgādības palikušie bērni, kas atrodas bērnu namos, tai skaitā ģimenes bērnu namos, vai mācās jebkura veida mācību iestādēs;
● bērni līdz 7 gadu vecumam;
● visi I un II grupas invalīdi, kara invalīdi, bērni invalīdi un persona, kura pavada (viens pavadītājs) I grupas Invalīdus un bērnus invalīdus:
● policijas darbinieki, prokurori un izmeklētāji, vides aizsardzības Inspektori, AP deputāti un vietējās Padomes deputāti.
Pasažieri, kuri nav laikus Izkompostrējuši talonu vai iegādājusies mēneša blieti, tiek sodīti ar 10 rubļiem, skolēni vecuma no 7 līdz 16 gadiem – ar 3 rubļu naudas sodu
Administrācija
1991. gads 14. novembris „Kurzemes Vārds”
(rubrika: rindiņas no vēstulēm)
5. novembri, iekāpjot tramvajā ar bērnu ratiņiem, gribēju nopirkt no blakus stāvētājiem talonu, jo tuvākais veikals, kur to varēju iegādāties, bija slēgts. Izrādījās, ka nevienam lieka taloniņa nav. Nākošajā, pieturā griezos pie vienas sievietes ar savu lūgumu. Viņa man uzreiz sacīja, ka vajadzējis talonu agrāk iegādāties, ka taloni esot pie vadītājas, un tagad tai maksājot soda naudu. Tikai tad sapratu, ka talonu esmu prasījusi kontrolierei. Sāku skaidrot, taču šī sieviete sāka kliegt, kā man neesot kauna. Es justos vainīga, ja būtu bezkaunīgi sēdējusi un nebūtu likusies par talona iegādi ne zinis. Ļoti gribētos uzzināt Tramvaju pārvaldes vadītāja domas .par šo gadījumu.
Alda Bičkauska
1991. gads 29. novembris „Kurzemes Vārds”
(Sludinajums)
Tramvaja pārvalde nosūta uz Rīgas 10. tehnisko skolu jauniešus un jaunietes no 17,5 gadu vecuma mācīties par tramvaju vadītājiem. Ai kopmītni nodrošina. Pieteikties personīgi kadru daļā, Rīgas ielā. 56, no pulksten 8 līdz 16.
1991. gads 20. decembris „Kurzemes Vārds”
(rubrika: Liepājas jaunumi)
Autobusu parka un uzņēmuma «Liepājas tramvajs» vadība bija ieradusies pie Pilsētas valdes un lūdza kārtējo reizi pārskatīt tarifus. Sakarā ar materiālo resursu padārdzināšanos, nepieciešamību vēl paaugstināt darba algu un saskaņā ar tajos uzņēmumos veiktajiem aprēķiniem par braukšanu autobusos un tramvajos no 1. janvāra būs jāmaksā 60 kapeikas.
1991. gads 28. decembris „Kurzemes Vārds”
(Sludinājums)
Pasažieru ievērībai!
No 1. janvāra tiek palielināts braukšanas tarifs pilsētas pasažieru transportā
Braukšanas maksa tramvajā – 60 kapeikas, nepieciešams kompostrēt 4 tramvaja talonus. Tramvaja mēneškartes cena: skolēniem un studentiem – 12 rubļi, pensionāriem – 20 rubļi., pārējiem pasažieriem – 32 rubļi, organizācijām ar pārskaitījumu mēneškartes – 44 rubļi, tramvaja – autobusa vienotās mēneškartes cena – 43 rubļi, organizācijām ar pārskaitījumu – 60 rubļi.
Tramvaju pārvaldes administrācija