1972

1972. gada 24. jūnijs „Ļeņina Ceļš”
Ar tramvaju – uz Liepājas dienvidrietumiem

Lai Liepājā no dzelzceļa un autobusu stacijas nokļūtu Klai­pēdas ielas jauno dzīvojamo namu rajonā, vairs nav jābrauc ar tramvaju un autobusu. Pie stacijas var sēsties tramvajā, un tas aizvizinās līdz galapunktam. 
Tas  sākot ar vakardienu, kad pulksten pusdesmitos svinīgi atklāja pagarinājumu no Līvas laukuma līdz pilsētas dienvid­rietumiem. 
Neskatoties uz lietaino laiku, šis notikums bija pulcējis Līvas laukumā daudz liepājnieku. Līniju atklāja un liepājniekus uz­runāja pilsētas izpildu komitejas priekšsēdētājs E. Ozols. Krāš­ņus ziedus saņēma čaklie darba darītāji  Labierīcību kombi­nāta, Talsu PMK, 7. ceļu distances ļaudis, bet Tramvaja pārvaldes priekšnieks Jānis Ozoliņš  kuplu ozollapu vainagu ar lējumu  lai jaunais ceļa posms būtu laimīgs. 
Tad viesi un līnijas būvētāji iekāpa vagonos, lai dotos pirmajā braucienā. Viena no labākajām tramvaja vadītājām – Lidija Petrušēvica  deva pirmo zvanu, un ozollapu vītnēm rotātais tramvajs aizripoja uz dienvidrietumiem. 
Sociālistiskajās saistībās sākotnēji paredzēja līniju nodot ekspluatācijā tikai 1. jūlijā, bet būvētāju čaklā darba rezultātā tramvajs uz jaunās līnijas varēja izbraukt jau vakar. Līdz ar to kopgarums Liepājā tagad pagarinājies par vairāk nekā trim kilometriem,

I. Kīns